[Hrady – úvodní strana] [Dobové obrazy] [Slovník pojmů] [O hradech] [Katalog objektů]

Fotogalerie – jižní Čechy

jižní Čechy * střední Čechy I * střední Čechy II * západní Čechy I * západní Čechy II * Podkrušnohoří * severní Čechy * České středohoří * Český ráj a Podbezdězí * Podkrkonoší * východní Čechy * Posázaví * Vysočina I * Vysočina II * severní Morava a Slezsko * střední Morava * jižní Morava I * jižní Morava II * Slovensko * Rakousko * Itálie * Švýcarsko * Evropa

Bavorov

Bavorov (Strakonicko)

Bechyně

Bechyně (Táborsko)

Beistein

Beistein (Jindřichohradecko)

Benešov nad Černou

Benešov nad Černou (Novohradsko)

Blatná

Blatná (Strakonicko)

Borotín

Borotín (Táborsko)

Boršov

Boršov (Českobudějovicko)

Božovice – Božejovice

Božovice – Božejovice (Písecko)

Brandlín

Brandlín (Táborsko)

Brloh

Brloh (Písecko)

Březnice u Bechyně

Březnice u Bechyně (Táborsko)

Budkov

Budkov (Prachaticko)

Buzice

Buzice (Strakonicko)

Býšov

Býšov (Českobudějovicko)

Bzí

Bzí (Českobudějovicko)

Cuknštejn

Cuknštejn (Novohradsko)

Červená Lhota

Červená Lhota (Jindřichohradecko)

České Budějovice

České Budějovice

Český Krumlov

Český Krumlov

Čestice

Čestice (Strakonicko)

Čimelice

Čimelice (Písecko)

Čížová

Čížová (Písecko)

Čkyně

Čkyně (Prachaticko)

Dírná

Dírná (Táborsko)

Dívčí Kámen – Maidštejn

Dívčí Kámen – Maidštejn (Českokrumlovsko)

Dobronice

Dobronice (Táborsko)

Dobrš

Dobrš (Strakonicko)

Dolní Hořice

Dolní Hořice (Táborsko)

Dolní Kněžeklady

Dolní Kněžeklady (Českobudějovicko)

Doubravice u Volyně

Doubravice u Volyně (Strakonicko)

Doudleby

Doudleby (Českobudějovicko)

Draheničky

Draheničky (Písecko)

Drahonice

Drahonice (Strakonicko)

Dráchov

Dráchov (Táborsko)

Dražice u Tábora

Dražice (Táborsko)

Drslavice

Drslavice (Prachaticko)

Dub u Prachatic

Dub (Prachaticko)

Dub u Tábora

Dub (Táborsko)

Fuglhaus – Fogelhaus

Fuglhaus – Fogelhaus (Třeboňsko)

Habří

Habří (Českobudějovicko)

Habří – zřícenina kostela

Habří – zřícenina kostela (Českobudějovicko)

Hamr

Hamr (Třeboňsko)

Haselburg

Haselburg (Prachaticko)

Hausberk

Hausberk (Šumava)

Helfenburk u Bavorova

Helfenburk u Bavorova (Strakonicko)

Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou (Českobudějovicko)

Hněvkovice

Hněvkovice (Českobudějovicko)

Holešice

Holešice (Písecko)

Hostišovice

Hostišovice (Strakonicko)

Hrádek u Bělčic – Slepičí hora

Hrádek u Bělčic – Slepičí hora (Strakonicko)

Hrádek u Obrataně – Údolský hrádek

Hrádek u Obrataně – Údolský hrádek (Táborsko)

Hrádek u Ostrova

Hrádek u Ostrova (Českokrumlovsko)

Hrádek u Trhových Svinů

Hrádek u Trhových Svinů (Novohradsko)

Hroby

Hroby (Táborsko)

Hus

Hus (Prachaticko)

Chlum u Křemže

Chlum u Křemže (Českokrumlovsko)

Chlum u Třeboně

Chlum u Třeboně (Třeboňsko)

Chotoviny

Chotoviny (Táborsko)

Choustník

Choustník (Táborsko)

Chřešťovice

Chřešťovice (Písecko)

Chvalešovice

Chvalešovice (Českobudějovicko)

Chýnov

Chýnov (Táborsko)

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec

Jistebnice

Jistebnice (Táborsko)

Kadov

Kadov (Strakonicko)

Kamenná věž

Kamenná věž (Českokrumlovsko)

Kardašova Řečice

Kardašova Řečice (Jindřichohradecko)

Karlshaus – Hrádek

Karlshaus – Hrádek (Českobudějovicko)

Kbelnice

Kbelnice (Strakonicko)

Kestřany – dolní tvrz

Kestřany – dolní tvrz (Písecko)

Kestřany – horní tvrz

Kestřany – horní tvrz (Písecko)

Kladruby

Kladruby (Strakonicko)

Klokočín

Klokočín (Písecko)

Koloděje nad Lužnicí – Mitrowicz

Koloděje nad Lužnicí – Mitrowicz (Českobudějovicko)

Komařice

Komařice (Českobudějovicko)

Koryto – zřícenina kaple

Koryto – zřícenina kaple (Prachaticko)

Kozí Hrádek

Kozí Hrádek (Táborsko)

Kožlí u Čížové

Kožlí u Čížové (Písecko)

Kraselov

Kraselov (Strakonicko)

Krčohrad – Štěchovice

Krčohrad – Štěchovice (Strakonicko)

Křikava

Křikava (Strakonicko)

Kuklov – Kuglvajt

Kuklov – Kuglvajt (Českokrumlovsko)

Kuklov – zřícenina kláštera

Kuklov – zřícenina kláštera (Českokrumlovsko)

Kunžvart

Kunžvart (Šumava)

Landštejn

Landštejn (Jindřichohradecko)

Lásenice

Lásenice (Jindřichohradecko)

Lašovice

Lašovice (Písecko)

Lčovice

Lčovice (Prachaticko)

Ledenice

Ledenice (Českobudějovicko)

Lety

Lety (Písecko)

Libějovice – Starý zámek

Libějovice – Starý zámek (Strakonicko)

Liderovice

Liderovice (Táborsko)

Lipovice

Lipovice (Prachaticko)

Lnáře

Lnáře (Strakonicko)

Lom u Tábora

Lom (Táborsko)

Lomnice nad Lužnicí

Lomnice nad Lužnicí (Třeboňsko)

Loužek

Loužek (Českokrumlovsko)

Maškovec

Maškovec (Českobudějovicko)

Mezná

Mezná (Táborsko)

Mirovice

Mirovice (Písecko)

Mladá Vožice

Mladá Vožice (Táborsko)

Mladějovice

Mladějovice (Strakonicko)

Mladějovice – Hrádek

Mladějovice – Hrádek (Strakonicko)

Mnich

Mnich (Jindřichohradecko)

Myslín

Myslín (Písecko)

Myslkovice

Myslkovice (Táborsko)

Myšenec

Myšenec (Písecko)

Nadějkov

Nadějkov (Táborsko)

Němčice u Volyně

Němčice u Volyně (Strakonicko)

Netolice – Hrádek

Netolice – Hrádek (Prachaticko)

Nihošovice

Nihošovice (Strakonicko)

Nová Bystřice

Nová Bystřice (Jindřichohradecko)

Nová Včelnice

Nová Včelnice (Jindřichohradecko)

Nové Hrady

Nové Hrady (Českobudějovicko)

Nový Svět – základy kostela

Nový Svět – základy kostela (Šumava)

Obřiště

Obřiště (Táborsko)

Ohrazenice

Ohrazenice (Strakonicko)

Olešnice

Olešnice (Novohradsko)

Omlenička

Omlenička (Českokrumlovsko)

Orlík nad Vltavou

Orlík nad Vltavou (Písecko)

Ostrolovský Újezd

Ostrolovský Újezd (Českobudějovicko)

Ostrolovský Újezd – Újezdec

Ostrolovský Újezd – Újezdec (Českobudějovicko)

Osule – Vitějovice

Osule – Vitějovice (Prachaticko)

Pasovary

Pasovary (Českokrumlovsko)

Pejdlova Rosička

Pejdlova Rosička (Jindřichohradecko)

Petrovice u Oseku – Na Věžích

Petrovice u Oseku – Na Věžích (Strakonicko)

Písek

Písek

Pluhův Žďár

Pluhův Žďár (Jindřichohradecko)

Poděhusy

Poděhusy (Prachaticko)

Polánka

Polánka (Táborsko)

Pole

Pole (Strakonicko)

Pomezí – Markl

Pomezí – Markl (Jindřichohradecko)

Pořešín

Pořešín (Českokrumlovsko)

Poříčí

Poříčí (Českobudějovicko)

Protivín

Protivín (Písecko)

Přečín

Přečín (Prachaticko)

Příběnice

Příběnice (Táborsko)

Příběničky

Příběničky (Táborsko)

Putim

Putim (Písecko)

Radenín

Radenín (Táborsko)

Radvanov – Větrák

Radvanov – Větrák (Táborsko)

Rakovice

Rakovice (Písecko)

Rožmberk

Rožmberk (Českokrumlovsko)

Řepice

Řepice (Strakonicko)

Sedlec u Netolic

Sedlec u Netolic (Českobudějovicko)

Sedlice

Sedlice (Strakonicko)

Skalice

Skalice (Prachaticko)

Skalice

Skalice (Táborsko)

Skočice

Skočice (Strakonicko)

Slavkov

Slavkov (Českokrumlovsko)

Smrčná

Smrčná (Prachaticko)

Soběslav – Rožmberský hrad

Soběslav – Rožmberský hrad (Táborsko)

Sokolčí

Sokolčí (Českokrumlovsko)

Srlín

Srlín (Písecko)

Stádlec

Stádlec (Táborsko)

Stožecká skála

Stožecká skála (Šumava)

Strakonice

Strakonice

Stráž nad Nežárkou

Stráž nad Nežárkou (Jindřichohradecko)

Střela

Střela (Strakonicko)

Svébohy

Svébohy (Novohradsko)

Šelmberk

Šelmberk (Táborsko)

Škvořetice

Škvořetice (Strakonicko)

Štěchovice

Štěchovice (Strakonicko)

Štěkře

Štěkře (Českokrumlovsko)

Tábor – Kotnov

Tábor – Kotnov

Talíř – Veselí nad Lužnicí

Talíř – Veselí nad Lužnicí (Táborsko)

Tchořovice

Tchořovice (Strakonicko)

Tichá

Tichá (Novohradsko)

Tourov

Tourov (Strakonicko)

Trhové Sviny

Trhové Sviny (Novohradsko)

Trocnov

Trocnov (Českobudějovicko)

Třeboň

Třeboň

Týn nad Vltavou

Týn nad Vltavou (Českobudějovicko)

Údraž

Údraž (Písecko)

Újezdec

Újezdec (Písecko)

Uzeničky

Uzeničky (Strakonicko)

Velešín

Velešín (Českokrumlovsko)

Vimperk

Vimperk (Prachaticko)

Vítkův Hrádek

Vítkův Hrádek (Jindřichohradecko)

Vítkův Kámen – Vítkův Hrádek

Vítkův Kámen – Vítkův Hrádek (Šumava)

Vlachovo Březí

Vlachovo Březí (Prachaticko)

Vlksice

Vlksice (Písecko)

Volyně

Volyně (Strakonicko)

Vysoký Hrádek – Březí

Vysoký Hrádek – Březí (Českobudějovicko)

Vyšší Brod – klášter

Vyšší Brod – klášter (Českokrumlovsko)

Zálezly

Zálezly (Prachaticko)

Zálší

Zálší (Táborsko)

Zlatá Koruna – klášter

Zlatá Koruna – klášter (Českokrumlovsko)

Zvíkov

Zvíkov (Písecko)

Zvíkov u Lišova

Zvíkov u Lišova (Českobudějovicko)

Žumberk

Žumberk (Novohradsko)


Fotografie na webu lze po domluvě využít (zejména pro nekomerční účely) – p.fabian@seznam.cz


jižní Čechy * střední Čechy I * střední Čechy II * západní Čechy I * západní Čechy II * Podkrušnohoří * severní Čechy * České středohoří * Český ráj a Podbezdězí * Podkrkonoší * východní Čechy * Posázaví * Vysočina I * Vysočina II * severní Morava a Slezsko * střední Morava * jižní Morava I * jižní Morava II * Slovensko * Rakousko * Itálie * Švýcarsko * Evropa


Petr Fabian, www.hrady-zriceniny.cz, 2000–2021

www.petr-fabian.cz

Hrady v Čechách, na Moravě a ve Slezsku – úvodní strana

Petr Fabian – Fotografie
 TOPlist TOPlist