[Hrady – úvodní strana] [Dobové obrazy] [Slovník pojmů] [O hradech] [Katalog objektů]

Fotogalerie – jižní Čechy

jižní Čechy * střední Čechy I * střední Čechy II * západní Čechy I * západní Čechy II * Podkrušnohoří * severní Čechy * České středohoří * Český ráj a Podbezdězí * Podkrkonoší * východní Čechy * Posázaví * Vysočina I * Vysočina II * severní Morava a Slezsko * střední Morava * jižní Morava I * jižní Morava II * Slovensko * Rakousko * Itálie * Švýcarsko * Evropa

Hrady, včetně přestavěných na zámky

Bechyně

Bechyně (Táborsko)

Blatná

Blatná (Strakonicko)

Český Krumlov

Český Krumlov

Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou (Českobudějovicko)

Chýnov

Chýnov (Táborsko)

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec

Nová Bystřice

Nová Bystřice (Jindřichohradecko)

Nové Hrady

Nové Hrady (Českobudějovicko)

Orlík nad Vltavou

Orlík nad Vltavou (Písecko)

Písek

Písek

Protivín

Protivín (Písecko)

Rožmberk

Rožmberk (Českokrumlovsko)

Soběslav – Rožmberský hrad

Soběslav – Rožmberský hrad (Táborsko)

Strakonice

Strakonice

Stráž nad Nežárkou

Stráž nad Nežárkou (Jindřichohradecko)

Tábor – Kotnov

Tábor – Kotnov

Třeboň

Třeboň

Vimperk

Vimperk (Prachaticko)

Zvíkov

Zvíkov (Písecko)

Zříceniny hradů

Borotín

Borotín (Táborsko)

Dívčí Kámen – Maidštejn

Dívčí Kámen – Maidštejn (Českokrumlovsko)

Dobronice

Dobronice (Táborsko)

Fuglhaus – Fogelhaus

Fuglhaus – Fogelhaus (Třeboňsko)

Helfenburk u Bavorova

Helfenburk u Bavorova (Strakonicko)

Hus

Hus (Prachaticko)

Choustník

Choustník (Táborsko)

Kamenná věž

Kamenná věž (Českokrumlovsko)

Karlshaus – Hrádek

Karlshaus – Hrádek (Českobudějovicko)

Kozí Hrádek

Kozí Hrádek (Táborsko)

Křikava

Křikava (Strakonicko)

Kuklov – Kuglvajt

Kuklov – Kuglvajt (Českokrumlovsko)

Kunžvart

Kunžvart (Šumava)

Landštejn

Landštejn (Jindřichohradecko)

Loužek

Loužek (Českokrumlovsko)

Maškovec

Maškovec (Českobudějovicko)

Myšenec

Myšenec (Písecko)

Osule – Vitějovice

Osule – Vitějovice (Prachaticko)

Pomezí – Markl

Pomezí – Markl (Jindřichohradecko)

Pořešín

Pořešín (Českokrumlovsko)

Příběnice

Příběnice (Táborsko)

Příběničky

Příběničky (Táborsko)

Sokolčí

Sokolčí (Českokrumlovsko)

Střela

Střela (Strakonicko)

Šelmberk

Šelmberk (Táborsko)

Velešín

Velešín (Českokrumlovsko)

Vítkův Hrádek

Vítkův Hrádek (Jindřichohradecko)

Vítkův Kámen – Vítkův Hrádek

Vítkův Kámen – Vítkův Hrádek (Šumava)

Terénní pozůstatky po hradech, skalní hrady

Boršov

Boršov (Českobudějovicko)

Hausberk

Hausberk (Šumava)

Hrádek u Obrataně – Údolský hrádek

Hrádek u Obrataně – Údolský hrádek (Táborsko)

Hrádek u Ostrova

Hrádek u Ostrova (Českokrumlovsko)

Hrádek u Trhových Svinů

Hrádek u Trhových Svinů (Novohradsko)

Kardašova Řečice

Kardašova Řečice (Jindřichohradecko)

Ostrolovský Újezd – Újezdec

Ostrolovský Újezd – Újezdec (Českobudějovicko)

Poděhusy

Poděhusy (Prachaticko)

Skalice

Skalice (Táborsko)

Stožecká skála

Stožecká skála (Šumava)

Týn nad Vltavou

Týn nad Vltavou (Českobudějovicko)

Tvrze, včetně zřícenin a terénních pozůstatků

Božovice – Božejovice

Božovice – Božejovice (Písecko)

Březnice u Bechyně

Březnice u Bechyně (Táborsko)

Budkov

Budkov (Prachaticko)

Buzice

Buzice (Strakonicko)

Býšov

Býšov (Českobudějovicko)

Cuknštejn

Cuknštejn (Novohradsko)

Čepřovice

Čepřovice (Strakonicko)

Čestice

Čestice (Strakonicko)

Čimelice

Čimelice (Písecko)

Dobrš

Dobrš (Strakonicko)

Dolní Hořice

Dolní Hořice (Táborsko)

Dolní Kněžeklady

Dolní Kněžeklady (Českobudějovicko)

Doubravice u Volyně

Doubravice u Volyně (Strakonicko)

Doudleby

Doudleby (Českobudějovicko)

Draheničky

Draheničky (Písecko)

Drahonice

Drahonice (Strakonicko)

Dráchov

Dráchov (Táborsko)

Drslavice

Drslavice (Prachaticko)

Dub u Tábora

Dub (Táborsko)

Habří

Habří (Českobudějovicko)

Hamr

Hamr (Třeboňsko)

Holešice

Holešice (Písecko)

Hostišovice

Hostišovice (Strakonicko)

Hrádek u Bělčic – Slepičí hora

Hrádek u Bělčic – Slepičí hora (Strakonicko)

Chlum u Křemže

Chlum u Křemže (Českokrumlovsko)

Chvalešovice

Chvalešovice (Českobudějovicko)

Jistebnice

Jistebnice (Táborsko)

Kadov

Kadov (Strakonicko)

Kbelnice

Kbelnice (Strakonicko)

Kestřany – dolní tvrz

Kestřany – dolní tvrz (Písecko)

Kestřany – horní tvrz

Kestřany – horní tvrz (Písecko)

Kladruby

Kladruby (Strakonicko)

Klokočín

Klokočín (Písecko)

Kožlí u Čížové

Kožlí u Čížové (Písecko)

Kraselov

Kraselov (Strakonicko)

Lásenice

Lásenice (Jindřichohradecko)

Lašovice

Lašovice (Písecko)

Lety

Lety (Písecko)

Liderovice

Liderovice (Táborsko)

Lipovice

Lipovice (Prachaticko)

Litochovice

Litochovice (Strakonicko)

Lom u Tábora

Lom (Táborsko)

Mezná

Mezná (Táborsko)

Mirovice

Mirovice (Písecko)

Mladějovice

Mladějovice (Strakonicko)

Mladějovice – Hrádek

Mladějovice – Hrádek (Strakonicko)

Mnich

Mnich (Jindřichohradecko)

Myslín

Myslín (Písecko)

Ohrazenice

Ohrazenice (Strakonicko)

Pasovary

Pasovary (Českokrumlovsko)

Pejdlova Rosička

Pejdlova Rosička (Jindřichohradecko)

Petrovice u Oseku – Na Věžích

Petrovice u Oseku – Na Věžích (Strakonicko)

Polánka

Polánka (Táborsko)

Pole

Pole (Strakonicko)

Putim

Putim (Písecko)

Sedlec u Netolic

Sedlec u Netolic (Českobudějovicko)

Skočice

Skočice (Strakonicko)

Slavkov

Slavkov (Českokrumlovsko)

Smrčná

Smrčná (Prachaticko)

Srlín

Srlín (Písecko)

Svébohy

Svébohy (Novohradsko)

Štěkře

Štěkře (Českokrumlovsko)

Talíř – Veselí nad Lužnicí

Talíř – Veselí nad Lužnicí (Táborsko)

Tchořovice

Tchořovice (Strakonicko)

Tichá

Tichá (Novohradsko)

Tourov

Tourov (Strakonicko)

Trocnov

Trocnov (Českobudějovicko)

Údraž

Údraž (Písecko)

Uzeničky

Uzeničky (Strakonicko)

Vlksice

Vlksice (Písecko)

Volyně

Volyně (Strakonicko)

Zálezly

Zálezly (Prachaticko)

Zvíkov u Lišova

Zvíkov u Lišova (Českobudějovicko)

Žumberk

Žumberk (Novohradsko)

Zámky vzniklé přestavbou tvrze

Brandlín

Brandlín (Táborsko)

Brloh

Brloh (Písecko)

Bzí

Bzí (Českobudějovicko)

Červená Lhota

Červená Lhota (Jindřichohradecko)

Čížová

Čížová (Písecko)

Čkyně

Čkyně (Prachaticko)

Dírná

Dírná (Táborsko)

Dub u Prachatic

Dub (Prachaticko)

Hněvkovice

Hněvkovice (Českobudějovicko)

Hroby

Hroby (Táborsko)

Chlum u Třeboně

Chlum u Třeboně (Třeboňsko)

Chotoviny

Chotoviny (Táborsko)

Chřešťovice

Chřešťovice (Písecko)

Koloděje nad Lužnicí – Mitrowicz

Koloděje nad Lužnicí – Mitrowicz (Českobudějovicko)

Komařice

Komařice (Českobudějovicko)

Lčovice

Lčovice (Prachaticko)

Libějovice – Starý zámek

Libějovice – Starý zámek (Strakonicko)

Lnáře

Lnáře (Strakonicko)

Myslkovice

Myslkovice (Táborsko)

Nadějkov

Nadějkov (Táborsko)

Němčice u Volyně

Němčice u Volyně (Strakonicko)

Nihošovice

Nihošovice (Strakonicko)

Nová Včelnice

Nová Včelnice (Jindřichohradecko)

Olešnice

Olešnice (Novohradsko)

Omlenička

Omlenička (Českokrumlovsko)

Ostrolovský Újezd

Ostrolovský Újezd (Českobudějovicko)

Pluhův Žďár

Pluhův Žďár (Jindřichohradecko)

Poříčí

Poříčí (Českobudějovicko)

Přečín

Přečín (Prachaticko)

Radenín

Radenín (Táborsko)

Rakovice

Rakovice (Písecko)

Sedlice

Sedlice (Strakonicko)

Skalice

Skalice (Prachaticko)

Stádlec

Stádlec (Táborsko)

Střelské Hoštice

Střelské Hoštice (Strakonicko)

Škvořetice

Škvořetice (Strakonicko)

Štěchovice

Štěchovice (Strakonicko)

Vlachovo Březí

Vlachovo Březí (Prachaticko)

Vysoký Hrádek – Březí

Vysoký Hrádek – Březí (Českobudějovicko)

Zálší

Zálší (Táborsko)

Zaniklé objekty

Bavorov

Bavorov (Strakonicko)

Beistein

Beistein (Jindřichohradecko)

Benešov nad Černou

Benešov nad Černou (Novohradsko)

Dražice u Tábora

Dražice (Táborsko)

Krčohrad – Štěchovice

Krčohrad – Štěchovice (Strakonicko)

Ledenice

Ledenice (Českobudějovicko)

Lomnice nad Lužnicí

Lomnice nad Lužnicí (Třeboňsko)

Mladá Vožice

Mladá Vožice (Táborsko)

Netolice – Hrádek

Netolice – Hrádek (Prachaticko)

Prachatice

Prachatice

Řepice

Řepice (Strakonicko)

Trhové Sviny

Trhové Sviny (Novohradsko)

Újezdec

Újezdec (Písecko)

Vitějovice

Vitějovice (Prachaticko)

Jiná místa

České Budějovice

České Budějovice

Habří – zřícenina kostela

Habří – zřícenina kostela (Českobudějovicko)

Haselburg

Haselburg (Prachaticko)

Herbertov – zřícenina kaple

Herbertov – zřícenina kaple (Českokrumlovsko)

Horní Drkolná – zřícenina kaple

Horní Drkolná – zřícenina kaple (Českokrumlovsko)

Koryto – zřícenina kaple

Koryto – zřícenina kaple (Prachaticko)

Kuklov – zřícenina kláštera

Kuklov – zřícenina kláštera (Českokrumlovsko)

Lutová – zřícenina kostela

Lutová – zřícenina kostela (Třeboňsko)

Nový Svět – základy kostela

Nový Svět – základy kostela (Šumava)

Obřiště

Obřiště (Táborsko)

Pohoří na Šumavě – zřícenina kostela

Pohoří na Šumavě – zřícenina kostela (Novohradsko)

Prachatice – barbakán Dolní brány

Prachatice – barbakán Dolní brány

Radvanov – Větrák

Radvanov – Větrák (Táborsko)

Tichá (Svatý Kámen) – kaplička

Tichá (Svatý Kámen) – kaplička (Novohradsko)

Volarské šance

Volarské šance (Prachaticko)

Vyšší Brod – klášter

Vyšší Brod – klášter (Českokrumlovsko)

Zbraslav – zřícenina severní kaple

Zbraslav – zřícenina severní kaple (Novohradsko)

Zbraslav – zřícenina západní kaple

Zbraslav – zřícenina západní kaple (Novohradsko)

Zlatá Koruna – klášter

Zlatá Koruna – klášter (Českokrumlovsko)


Fotografie na webu lze po domluvě využít (zejména pro nekomerční účely) – p.fabian@seznam.cz


jižní Čechy * střední Čechy I * střední Čechy II * západní Čechy I * západní Čechy II * Podkrušnohoří * severní Čechy * České středohoří * Český ráj a Podbezdězí * Podkrkonoší * východní Čechy * Posázaví * Vysočina I * Vysočina II * severní Morava a Slezsko * střední Morava * jižní Morava I * jižní Morava II * Slovensko * Rakousko * Itálie * Švýcarsko * Evropa


Petr Fabian, www.hrady-zriceniny.cz, 2000–2021

www.petr-fabian.cz

Hrady v Čechách, na Moravě a ve Slezsku – úvodní strana

Petr Fabian – Fotografie
 TOPlist TOPlist